Lekcje CZWARTEK (17 września 2020)
Szanowni Państwo przesyłam treści, które będą przerabiane na lekcjach dnia 17 wrzesnia 2020:
1. Wprowadzanie liter a, A drukowanej i pisanej. Pisanie liter a, A w liniaturze. Analiza i synteza sylabowa i głoskowa wyrazów z głoską a; zaznaczanie wyrazów zawierających głoskę a w nagłosie, śródgłosie i wygłosie w modelach głoskowych wyrazów; przeliczanie głosek; dopasowywanie ilustracji do modeli głoskowych wyrazów. Wypowiedzi na temat sytuacji z życia rodzinnego przedstawionej na ilustracji; rozmowa o swoim dzieciństwie (Co pamiętamy, a co znamy z opowieści rodziny?).
ZADANIA DO WYKONANIA:
- zapisywanie litery a, A pisanej w liniaturze:
- zapisanie litery a,A w zeszycie - dokończenie wpisywania liter przez dzieci w zeszycie w linie.
(nauczyciel zapisuje na poczatku linijki w zeszycie literę "a"-pisaną- kilka razy, a dziecko piszę literę do końca linijki, następnie zapisuję od nowej linijki literę "A" -pisaną- i ponownie zapisuje ją do końca linijki. (TAK JAK BYŁO TO PRZY LITERZE "O")
- rozwiązywanie zadań w zeszycie ćwiczeń do edukacji polonistycznej: ćw. 1,2 str. 19, cała strona 20 (zdjęcia poniżej. Wyklejankę dziecko nadrobi po powrocie do szkoły)
- strony w podręczniku: str. 20-21
- powtorzenie dat urodzenia - w formie zabawy z piłką,
- dzieci opowiadają o swoim dzieciństwie, o sytuacjach, które pamiętają,
- opisują sytuację rodzin z obrazków, co robią, gdzie się znajdują, spróbowanie opisania emocji jakie im towarzyszą:
wspólne granie w gry,
wspólne czytanie książek
rodzinny spacer
- A wy? Pamiętacie jak spędzaliście czas z rodzicami, gdy byliście mali? Co robliście? Jakie sytuacje najbardziej zapadły wam w pamięci ze wspólnego spędzania czasu z rodziną?
- kształtowanie pojęcia liczby 2:
- w ramach zadania domowego dzieci otrzymają:
kolejna część lekcji:
- podręcznik do matematyki str. 9 (zdjęcie poniżej)
- zadanie na powtarzanie rytmu dwuelementowego:
- wspólne tworzenie klasowego albumu:
Dzieci rysują swoją rodzinę, kolorują ją, następnie wycinają wszystkich członków rodziny i wklejają do wspólnego klasowego albumu, (dzieci nieobecne proszę o narysowanie członków rodziny, wycięcie ich, pokolorowanie i przyniesienie do szkoły - w klasie wkleimy wspólnie do albumu po powrocie do szkoły)
- Zauważanie różnic w wyglądzie i usposobieniu rówieśników; słuchanie tekstu czytanego przez nauczyciela; odpowiadanie na pytania do tekstu; wypowiedzi na temat wyglądu swojego i koleżanki lub kolegi; Czy to dobrze, że ludzie różnią się wyglądem? – kilkuzdaniowe wypowiedzi i uzasadnianie opinii; wypowiedzi na temat sytuacji przedstawionych na ilustracjach; ćwiczenia usprawniające orientację przestrzenno-kierunkową; rozwiązywanie rebusów.:
Tekst podręcznik do polskiego str. 22: (+odpowiedzi na pytania pod tekstem)
ćwiczenia do języka polskiego str. 21 :
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim uczniom szybkiego powrotu do zdrowia!
Czekamy na Was w szkole :)
Aleksandra Siwak
Dodaj komentarz